A kormány által meghirdetett Demján Sándor Program fő célkitűzése, hogy a kkv-szektor támogatásán keresztül dinamizálja a magyar gazdaságot és elősegítse a vállalkozások méretugrását. A program elemei biztosítják, hogy a magyar kkv-k beruházások megvalósításával erősítsék a versenyképességüket belföldi és nemzetközi színtéren egyaránt. Ehhez kapcsolódóan az elkövetkező időszakban realizálódó fejlesztések számottevően hozzájárulhatnak majd a magyar gazdaság teljesítményéhez: az EXIM szakértői becslése alapján a Demján Sándor Program hatására az elkövetkező időszakban összesen nagyságrendileg 850 milliárd forint többlet-GDP keletkezhet a gazdaságban, amely az éves hazai GDP közel 1%-át jelenti. Ezen túlmenően a program a kedvezményes hitelkonstrukcióin keresztül a beruházási hitelpiacnak is érdemi lendületet adhat 2025-ben: a résztvevő vállalatok – a belföldi finanszírozásból megvalósuló hitelprogramok által – összesen mintegy 101 milliárd forint kamatmegtakarítást érhetnek el a teljes futamidő alatt, amely jelentősen hozzájárul a vállalati versenyképesség javulásához.
Mostantól a biztosításközvetítő vállalkozások számára is elérhető lesz a Széchenyi Kártya Program, így kedvezményes forráshoz juthatnak a szektor mintegy 24 ezres létszámmal tevékenykedő szereplői. A Nemzetgazdasági Minisztérium, a Keszthelyi Erik által alapított Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) és a Garantiqa közös, pénteki sajtótájékoztatóján közöltek alapján négy további pontban bővülnek a vállalkozások lehetőségei a Széchenyi Kártya Programban.
Március 1-je helyett már február 17-től igénybe vehetőek a Széchenyi Kártya alacsonyabb kamatozású hitelei - közölte Facebook-oldalán Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Az eddiginél fél százalékponttal alacsonyabb kamattal juthatnak hitelhez a kamattámogatott programban a kis- és középvállalkozások.
A szerdai kormányülést követően csütörtökön délelőtt bejelentik a kormány döntéseit a Kormányinfón. Az eseményről a Portfolio élőben tudósít.
Ha egy vállalkozó elhiszi, hogy javul a gazdasági helyzet, az véget tud vetni az óvatossági motívumnak; ha pedig ezt egy hitelkamat-csökkentés is támogatni tudja, az erősíti a jövőbe vetett bizalmat - fejtette ki a Portfolio-nak adott interjújában Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója, akivel a hét elején bejelentett, tehermegosztással megvalósuló fél százalékpontos kamatcsökkentésről beszélgettünk.
3%-ra csökken a Széchenyi Kártya beruházási hitel, agrár beruházási hitel és a lízing kamata, a Széchenyi Kártya folyószámlahitelé, a turisztikai hitelé és a likviditási hitelé pedig 4,5%-ra a bankszektor és a KAVOSZ megosztott tehervállalásának eredményeként a 2025. március 1-ét követően megkötött új szerződések esetén - jelentette be a Magyar Bankszövetség.
Lezárult a jelentkezés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Programra - írja Szabados Richárd a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a Facebookon.
Az elmúlt negyedévben megháromszorozódott a Széchenyi mikrohitelek iránti kereslet – hívta fel a figyelmet Márton Zoltán, a Creditexpert Kft. ügyvezetője. A szakember tapasztalatai szerint tízből hét kisvállalkozás érdeklődik az állami támogatású mikrohitel iránt, amellyel a befektetési célú ingatlanvásárlás is könnyen finanszírozható.
Az elmúlt hónapban kiemelkedő érdeklődés volt tapasztalható a 3,5 százalékra csökkentett Széchenyi Kártya beruházási hitelek iránt – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamaránál (MKIK) történt megújulással párhuzamosan a KAVOSZ Széchenyi Kártya Program Zrt. vezetői tisztségeiben is tisztújítás zajlott le - közölte a társaság.
November 1-jétől az eddigi 5% helyett 3,5%-os fix kamattal lesznek igénybe vehetők a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások számára a Széchenyi Kártya Program beruházási típusú hiteltermékei. Egy 100 milliós, 10 évre felvett hitel esetében ez több mint negyedével kisebb finanszírozási terhet jelent a vállalkozásoknak, emellett a garanciadíjakat is elengedik 2025 közepéig.
Hamarosan közvetlenül a Magyar Fejlesztési Banknál (MFB) is elérhetőek a Széchenyi Kártya Program MAX+ egyes termékei - közölte az MFB friss közleményében.
Most már két éve stagnál a vállalkozások hiteltartozása Magyarországon, a mikrovállalkozásoknál drámai a csökkenés. A nagyobb cégek is halogatják beruházásaikat, euróhitelt vesznek fel vagy egyenesen külföldi finanszírozáshoz nyúlnak, a legtöbben azonban kedvezőbb kormányzati hitelprogramra számítva kivárnak. Az új lehetőségekre már nem kell sokat várni: készül a Demján Sándor-program, és az első, kkv-kat érintő bejelentések akár már a szerdai Kormányinfón megérkezhetnek. Ezúttal a kkv-k finanszírozási helyzetét vázoljuk röviden. UPDATE: cikkünk megjelenése után nem sokkal be is jelentette a Demján Sándor-program néhány intézkedését a kormány, további részletek említése nélkül.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter részt vett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) üzleti rendezvényén. A tárcavezető előadásában hangsúlyozta: magyar kkv-k felé kell fordulni, ezt szolgálja a Nemzetgazdasági Minisztériumon belül hamarosan felállításra kerülő új államtitkárság is.
Az európai átlagot négyszeresen meghaladó gdp-arányos kezességvállalással segítették a magyar garanciaintézmények a hazai vállalkozások hitelhez jutását - közölte a Garantiqa. Szabó István Attila, a Garantiqa Hitelgarancia elnök-vezérigazgatója szerint mindez a kis- és középvállalkozások széles körének lehetővé tette, hogy a nehéz gazdasági körülmények, a megugró finanszírozási költségek között is hozzáférjenek az alacsony kamatozású államilag támogatott hiteltermékekhez.
Az Agrár Széchenyi Kártya kibővítéséről döntött a kormány, az erről szóló határozat értelmében a konstrukciók számára 2026-ig további 45 milliárd forintot biztosít, amivel így további 420 milliárd forintnyi hitellel tudja támogatja az ágazatot – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Az IKEA üzletekben maradhattak, akik nem tudtak hazamenni.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Részletek derültek ki Viktor Janukovics szökéséről.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.