Újabb módosítással bővülhet az Agrár Széchenyi Kártya Konstrukciókat szabályozó rendelet, amely ezúttal a járványhelyzet által sújtott állattartóknak nyújtana célzott pénzügyi segítséget. A tervezet kamat- és díjmentes támogatási lehetőséget vezetne be, miközben az uniós szabályokkal is összehangolja a hazai rendszert – írja az Agrárszektor.
A nagy szabású Demján Sándor Program keretében benyújtott pályázatok már elbírálás alatt vannak, a Széchenyi Kártya Program apropóján viszont továbbra is folyamatosan várják az érdeklődők jelentkezését, akik kedvező finanszírozási feltételekkel valósíthatják meg sokrétű fejlesztési céljaikat. A hazai kkv szektort ezen túl is egy sor kormányzati és kamarai keret segíti: ennek részleteiről és a felhasználás optimális módjáról beszéltek a Portfolio és a KAVOSZ közös országjáró körútján vezető szakemberek és a helyi gazdasági élet szereplői ezúttal Szegeden.
A forrásoldalon nem múlhat: a Széchenyi Kártya Program 10 évre 3 százalékon elérhető beruházási hitele csak egy azon vonzó konstrukciók közül, amelyek segítségével a hazai kkv szektor új lendületet kaphat. A Portfolio és a KAVOSZ országjáró körútjának kecskeméti állomásán a helyi szakemberek ugyanakkor megállapították: az általános gazdasági bizonytalanság, az egyre égetőbb munkaerőhiány, valamint az uniós pénzek elapadása érzékenyen érinti a vállalatokat, amit hatékonyságnöveléssel és átképzésekkel igyekeznek ellensúlyozni.
Portfólióbővítés és a legújabb technológiák használata nagyot lendíthet a cégek versenyképességén, miközben minden eszközt meg kell ragadniuk a hatékonyságnöveléshez – hangzott el többek között a Portfolio és a KAVOSZ országos gazdasági roadshow-jának pécsi színhelyén, ahol vezető szakemberek és a helyi vállalkozói szcéna képviselői osztották meg gondolataikat a témában.
Tíz évre fix 3%-on beruházási hitel? Ezen nincs igazán mit gondolkozni, márpedig ez a Széchenyi Kártya Program egyik támogatott kamatozású zászlóshajó terméke, amely vidéki vállalkozások számára is elérhető, és mind többen élnek is a kihagyhatatlan alkalommal. Elindult a Portfolio és a KAVOSZ országjáró körútja, ahol vezető szakemberek tekintik át a kkv-k számára elérhető fejlesztési és támogatási forrásokat.
A mostani visszafogott konjunktúra idején is számos eszköz áll a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások rendelkezésére, hogy javítsanak piaci helyzetükön. Az aktuális támogatásokról és forrásokról ad elsősorban részletes áttekintést a Porfolio és KAVOSZ közös országos gazdasági roadshow-ja, amely május 12-én Szegedre látogat. A regisztráció ingyenes, érdemes ugyanakkor időben lecsapni a korlátozott helyekre.
Kár lenne veszni hagyni bármilyen lehetőséget, amelynek segítségével a magyarországi mikro-, kis- és középvállalatok növelhetik termelékenységüket és versenyképességüket. A Portfolio és a KAVOSZ kilenc állomásos gazdasági-finanszírozási eseménysorozata a jelenleg elérhető forrásokról ad részletes áttekintést vezető szakemberek tolmácsolásában. A túra Kecskemétre is ellátogat, méghozzá május 12-én, érdemes azonban igyekezni az ingyenes regisztrációval, mert a résztvevők száma korlátozott.
Igenis van érdemi vállalkozói hitelkereslet, ha a cégek számára vonzó kamatozású hitelt tudnak kínálni a hitelintézetek – kommentálta az állami kamattámogatás mellett elérhető Széchenyi Kártya Hitelprogram legfrissebb adatait Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár (képünkön), aki a Portfolio május 22-ei Hitelezés 2025 konferenciáján is előadást fog tartani. A program három különböző megvizsgált időszaka alapján a csökkenő kamatszintek érdemben ösztönözték a hiteligényléseket mind a beruházási, mind a likviditási célú hiteltermékek esetében - derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium közelményéből.
A kormány május 21-e körül dönt az árrésstopról, nagy esélye van annak, hogy meghosszabbítják az intézkedést – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Demján Sándor Program aktualitásairól szóló sajtótájékoztatón. "Egy nagyon érdekes kérdésnek" nevezte, hogy az árrésszabályozásnak lehet-e létjogosultsága akár örökre.
Kilenc várost érintő gazdasági-pénzügyi előadás sorozatot indít a Portfolio és a KAVOSZ, ahol a kkv-k számára nyitva álló beruházás ösztönző programokat tekintik át vezető szakemberek. Az első állomás május 5., Veszprém – érdemes mihamarabb regisztrálni az ingyenes helyekre.
Országjáró eseménysorozat segít a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, hogy megismerkedjenek a jelenleg rendelkezésre álló legkedvezőbb fejlesztési lehetőségekről. A Portfolio és a KAVOSZ közös körútjának egyik állomása Pécs, ahol május 6-án az elérhető beruházás-ösztönzési forrásokon túl szó lesz a válságkezelés lehetséges módjairól, a digitalizáció kínálta előnyökről, valamint a munkaerőpiaci kihívásokra adható válaszokról is.
A kormány által meghirdetett Demján Sándor Program fő célkitűzése, hogy a kkv-szektor támogatásán keresztül dinamizálja a magyar gazdaságot és elősegítse a vállalkozások méretugrását. A program elemei biztosítják, hogy a magyar kkv-k beruházások megvalósításával erősítsék a versenyképességüket belföldi és nemzetközi színtéren egyaránt. Ehhez kapcsolódóan az elkövetkező időszakban realizálódó fejlesztések számottevően hozzájárulhatnak majd a magyar gazdaság teljesítményéhez: az EXIM szakértői becslése alapján a Demján Sándor Program hatására az elkövetkező időszakban összesen nagyságrendileg 850 milliárd forint többlet-GDP keletkezhet a gazdaságban, amely az éves hazai GDP közel 1%-át jelenti. Ezen túlmenően a program a kedvezményes hitelkonstrukcióin keresztül a beruházási hitelpiacnak is érdemi lendületet adhat 2025-ben: a résztvevő vállalatok – a belföldi finanszírozásból megvalósuló hitelprogramok által – összesen mintegy 101 milliárd forint kamatmegtakarítást érhetnek el a teljes futamidő alatt, amely jelentősen hozzájárul a vállalati versenyképesség javulásához.
Mostantól a biztosításközvetítő vállalkozások számára is elérhető lesz a Széchenyi Kártya Program, így kedvezményes forráshoz juthatnak a szektor mintegy 24 ezres létszámmal tevékenykedő szereplői. A Nemzetgazdasági Minisztérium, a Keszthelyi Erik által alapított Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) és a Garantiqa közös, pénteki sajtótájékoztatóján közöltek alapján négy további pontban bővülnek a vállalkozások lehetőségei a Széchenyi Kártya Programban.
Március 1-je helyett már február 17-től igénybe vehetőek a Széchenyi Kártya alacsonyabb kamatozású hitelei - közölte Facebook-oldalán Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Az eddiginél fél százalékponttal alacsonyabb kamattal juthatnak hitelhez a kamattámogatott programban a kis- és középvállalkozások.
A szerdai kormányülést követően csütörtökön délelőtt bejelentik a kormány döntéseit a Kormányinfón. Az eseményről a Portfolio élőben tudósít.
Ha egy vállalkozó elhiszi, hogy javul a gazdasági helyzet, az véget tud vetni az óvatossági motívumnak; ha pedig ezt egy hitelkamat-csökkentés is támogatni tudja, az erősíti a jövőbe vetett bizalmat - fejtette ki a Portfolio-nak adott interjújában Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója, akivel a hét elején bejelentett, tehermegosztással megvalósuló fél százalékpontos kamatcsökkentésről beszélgettünk.
Portfolio Investment Services
Közben nagy kérdés, mi lesz a dollárral.
Kedd délutánig kellett várni, hogy megemlékezzenek Nicușor Dan győzelméről.
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.
Dr. Regős Gábor, a Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza volt a vendégünk.